ZULME KARŞI DURMAK İNSANLIK GÖREVİDİR

Hikmet Serbilind

ZULME KARŞI DURMAK İNSANLIK GÖREVİDİR


Türkçü zihniyetin Kürt düşmanlığı kronik  psikolojik bir hastalık halini almış  ve her iktidara gelen zihniyet  Kürt halkına karşı aşağilayıcı  ve İnsan fıtratına aykırı faşist  zulümü uygulamaktadır.

Bugün faşist TC zihniyetinin  Ahmet Türk'ün kollarından tutup etrafını çakallar gibi sararak hastahaneye götürürken, geçmişte Kürt önder ve Liderlerine yapılan İnsanlık dışı muamele derin bir üzüntüyle gözlerimin önünden geçti. Şeyh Said ve arkadaşlarının Kürt halkının gözleri önünde idam edilişi ve binlerce  kürt önderinin infaz edilişi ve binlerce ailenin sürgün edilişi ve koçgir yiğidi Alişêr ,Seyid Riza ve oğlunun infaz edilşi ve saidê kurdinin zindan,sügün  hayati  ve bugün  Türk askerinin Ahmet Türk'ü hastahaneye götürülşünü bir filim gibi kahrolurcasına acı içinde seyrettim.  

Kürtlere baskı,işkence ve zulüm   Türk devletinin yaşama felsefi ve gayesi olmuştur. Hatta bu Kürt önderlerin kabirleri bile belli değil ve aileleri ziyaret hasreti içinde bırakıldılar.Türk  devletinin kuruluş felsefesi inkar ve asimilasiyon  üzerinde kurulmuştur. Bu anlayışı her iktidara gelen Kürt halkına  karşı katı bir şekilde uyguladılar. Kemalisti,Ulusalcısı,Sosyalisti ve Dincisi Kürt halkının inkarı ve imhasi konusunda farklı bir uygulama getirmemiştir.

Günümüzde Yezid zihniyeti, Kürdün yaşadığı her yede  kürtleri kendisine düşman görerek her cephede savaş açmıştır.Tarihte çok az bir millet bu kadar sinsice  acımasız muameleye maruz kamıştır.Buna rağmen Sunni, Alevi,Êzidî, Sosyalist  Kürtler,  bu zalim,imha ve inkar politikasını sürdüren zihniyet mensuplarıyla bir çıkış yolunu aramaktadırlar.Kürtler bu anlayıştan dolayı bugüne kadar özgür ve insanca yaşama haklarini kaybetmiştir.

Her Kürt bunu çok iyi bilmelidirki:Her kim kendisi için hak olarak gördüğünü, başkası için de hak olarak görmediği  bir anlayış, sistem ve inanç  sakat ve sahtedir.Kuzey, Güney,Doğu ve Batı kürdistani işgal eden milletler,her yerde Kürtlerin  statü  elde etmemeleri konusunda ittifaktırlar.Sünni ,Şia ve Selefiler, kürtlerin inkarı için durmadan Din adına fetva üretmektedirler.Bunların dinleri, alemlerin Rabbi ola Rahmanın dini değildir.Tarihten bu güne kadar halkımızın değerlerini aşağılayan,onur ve haysiyetimizi hakir görüp aşağılıyan Yezid zihniyetine karşı onurlu bir duruş sergilemek her kurdun milli ve manevi bir görevi olmalıdır.

PîK- Partiya Îslamiya Kurdistan 
Genel Başkanı: Hikmet Serbilind
Yükleniyor...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.